Orzechy laskowe – dlaczego warto po nie sięgać?

Są smaczną i pożywną przekąską, a że mają ogromną wartość odżywczą, mogą dla każdego z nas okazać się wspaniałym uzupełnieniem codziennej diety. Co warto wiedzieć na temat tak ciekawego przysmaku, jakim są orzechy laskowe? W jaki sposób zdrowa dieta z ich udziałem może wpływać na ogólny stan naszego zdrowia?

Dlaczego warto jeść orzechy laskowe?

Wiadomo, że orzechy laskowe są rewelacyjnym źródłem wielu ważnych dla ludzkiego zdrowia witamin oraz minerałów. Można w nich znaleźć sporo witaminy E, która skutecznie chroni nas przed wolnymi rodnikami oraz przed chorobami nowotworowymi. Jej obecność w orzechach sprawia, iż sięganie po nie pomoże nam też utrzymać w dobrym stanie układ sercowo-naczyniowy.

W orzechach tych pojawiają się również większe ilości witamin z grupy B, bez których nasz układ nerwowy nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Dzięki tym witaminom orzechy laskowe stają się cennym wsparciem dla wszystkich tych osób, którym dokucza stres oraz dla tych, którzy cierpią z powodu bezsenności. Zdrowa dieta z udziałem orzechów laskowych może mieć też dobrym wpływ na odporność organizmu, a to za sprawią witaminy C, która również pojawia się w owocach leszczyny. A co ze składnikami mineralnymi? I one są tu godnie reprezentowane. Orzechy te są bardzo dobrym źródłem takich minerałów, jak magnez, potas oraz wapń, a regularne korzystanie z ich mocy może okazać się prostym sposobem na wzmocnienie naszych kości oraz mięśni.

Na jakie korzyści mogą liczyć te osoby, które będą regularnie sięgać po taką przekąskę?

Wiadomo, że zdrowa dieta z udziałem tych orzechów może w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko rozwoju miażdżycy, może nam też pomagać w walce z takimi problemami, jak niedokrwienie czy zmęczenie. Mniej problemów ze stresem, lepsza forma psychiczna – oto korzyści, jakie może nam dać regularne sięganie po orzechy laskowe.

źródło: https://www.czemu.pl/ – blog o odchudzaniu i zdrowym stylu życia