Jak uprawiać borówki w ogrodzie?

Borówki amerykańskie są łatwe w uprawie, dlatego też sporo osób ma kilka krzaczków w swoim ogrodzie. Są one słodsze od tych leśnych, a także większe. Z jednego krzaczka możemy zebrać nawet kilka kilogramów. Niektóre odmiany borówek dorastają do dwóch metrów, jednak jest to zależne od odmiany.

Jak uprawiać borówki w ogrodzie?

Uprawa borówek nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy regularne podlewanie, a także przycinanie. Borówki mają płytki system korzeniowy, dlatego wymagają regularnego podlewania. Kiedy kupimy krzaczki borówek musimy przekopać grządkę. Krzaki musimy sadzić głęboko. Borówka amerykańska wymaga kwaśnego podłoża. Najlepiej jest kupić zakwaszacz ziemi, który mieszamy z glebą przed posadzeniem borówek. Odległość między krzakami powinna wynosić minimum 60 cm, chociaż najlepiej jest zachować metr odstępu. Borówki potrzebują słonecznego stanowiska. To właśnie w słońcu owoce stają się słodkie.

Po posadzeniu krzewów borówek ziemię warto przykryć korą. Pozwoli to utrzymać właściwą wilgotność podłoża. Borówki musimy podlewać co 2-3 dni. Jest to ważne zwłaszcza kiedy krzaki owocują. Dzięki temu borówki będą duże i soczyste. Regularnie musimy zbierać dojrzałe owoce, żeby odciążyć pędy roślin. W przeciwnym razie krzaki mogłyby się złamać pod ciężarem owoców. Stare pędy możemy ściąć po sezonie bądź wiosną.

Porady i artykuły przyrodnicze publikowane są również na wklobucku.pl.