Styl rustykalny nie tylko na wieś

Styl rustykalny kojarzy się z domkiem na wsi, sielankową scenerią i dużą ilością drewna we wnętrzach. I słusznie. Nawiązuje on bowiem do wystroju, który dawniej stosowano w domostwach na wsiach w Skandynawii.
Charakterystyczne dla tego stylu są jasne wnętrza z dużą ilością drewna, które pojawia się na podłodze, ścianach, ale również w meblach. Dodatki stosuje się raczej z umiarem, głównie w ręcznie wykonanych, bawełnianych serwetkach, naturalnych materiałach. W przeważającej większości króluje biel, ale pojawiają się także kolory nawiązujące do natury.
Pomimo tego, że styl rustykalny kojarzy się z wiejskim otoczeniem, równie chętnie jest stosowany w domach, czy mieszkaniach w mieście. Projektanci wnętrz starają się wkomponować we wnętrza jak najwięcej drewnianych elementów. A rustykalnego charakteru nadają detale – poduszeczki i obrusy w krateczkę lub paski, makatki, czy szydełkowe cuda. Także kilka staroci upolowanych na pchlim targu doda uroku. Mogą to być mosiężne naczynia do ustawienia na półce w kuchni albo ciekawe lampki czy świeczniki. A jeśli ten styl jest komuś bliski, można go z powodzeniem zastosować zarówno w mieście, jak i na wsi.

Zobacz gospodarstwo agroturystyczne